Şevval Ruyam Güllük
MrsBOSS
Ben Şevval Ruyam Güllük, 17 Ekim tarihinde Kocaeli’nde dünyaya geldim. Süleyman Demirel Üniversitesinde Muhasebe ve Finansal Yönetimi bölümünde okuyorum. Ufak yaşlardan beri oyunlara ve oyunların arka planlarına meraklı olarak büyüdüm. Muhasebe alanını ne kadar sevsem de oyunlara olan merakım ağır bastı, birçok oyunda yönetici olarak görev aldım.

2016 yılının sonlarına doğru Youtube'da eğlenceli oyun, gezi videoları, kişisel vloglarımız ve farklı konseptlerde videolar paylaşıyoruz. Okul hayatımın yanı sıra yaşım genç olmasına rağmen elimden geleni yapmaya çalıştığıma inanarak bu yolda devam ediyorum. Öğrenmeye karşı olan büyük açlığımdan dolayı sürekli yeni konularda bilgi edinmeye, araştırmaya, yorumlamaya ve elimden geldiğince uzmanlaşmaya çalışıyorum.

Bütün bunların yanı sıra forum ve uzak doğu dizi/film dünyasının aktif olarak takipçisiyim. Küçük yaşta bir hobi olarak başladığım işler şuanda Türkiye'nin en büyük uzak doğu film/dizi platformunu oluşturmuştur.

En son ise hobi olarak, hayat arkadaşım Tayfun Sıkan ile birlikte www.sevvaltayfun.com ‘u kurduk ve Twitch yayınlarına başladık. Bu web sitesinde birikimlerimi, yazmaya olan büyük özlemim ile ortaya çıkanları, sizlerle paylaşmak istedim. Umarım yazılarımı beğenerek okursunuz.

Kısacası ben oyunları, uzak doğuyu ve öğrenmeyi seven bir oyuncuyum. Beni aşağıdaki Sosyal Medya Hesaplarımdan takip edebilirsiniz. Görüşmek üzere!

LinkedIn ProfilimInstagram'da Takip EtTwitter'da Takip Et
Tayfun Sıkan
AndrePaul
Eylül 12'de bir Cumartesi günü Şişli'de doğdum. Şu ana kadarki tüm hayatım İstanbul sınırları içerisinde geçti, hiç başka bir ilde yaşamadım. Bu nedenle oyuna HARD modda başladım diyebilirim. Şu anda özel bir şirkette Reklam Müdürü olarak çalışıyorum.

Çocukluğumun tamamı internet kafelerde oyun oynayarak ya da kendi çapımda siteler tasarlayarak geçti. 2002 yılı civarında oyunlarla iyice içli dışlı oldum ve evime bilgisayar alınmasıyla birlikte işin boyutunu büyüttüm. Oyunları yalnızca oynamak yerine, onlarla ilgili içerikler üretmeye de başladım. Okul döneminde saatlerce bilgisayar oyunları oynamam sebebiyle ciddi problemler yaşadım ancak okulun bitmesiyle birlikte kendimi tamamen bu sektöre kaptırdım. İlk olarak 2008 yılında AliveinGames'e girdim ve ardından da 2011 yılında Joygame'de, 2014 yılında Joygame(Netmarble)'den ayrılarak NTT Game'e girdim. Burada canlı yayın sunucusu olarak 200'den fazla profesyonel canlı yayın gerçekleştirdim ve kendimi bu yönde ilerletme fırsatı buldum.

İçimdeki bu istek, ruh eşim Şevval Ruyam Güllük'le tanıştıktan sonra daha da arttı. Beraber anılarımız olması için çektiğimiz videoları düzenleyip YouTube'a atma fikri daha sonra bizi YouTube'un içine sürükledi. İkimizde de varolan içerik üretme isteği birleşince, YouTube videoları üretmeye başlamamız ve bunu ciddi bir hobiye dönüştürmemiz çok zaman almadı.

Şu an YouTube'da Şevval & Tayfun kanalı üzerinden içeriklerimizi yayınlıyoruz. Buna ek olarak Twitch TV üzerinden canlı yayınlarla da izleyicilerimize yeni içerikler sunuyoruz. Oluşturduğumuz bu siteyle de içimizdeki yazma ve paylaşma arzusunu tamamlamayı amaçladık. 🙂 Beni sosyal medya hesaplarımdan takip edebilirsiniz. Sevgiler!

LinkedIn ProfilimInstagram'da Takip EtTwitter'da Takip Et