ARENA OF VALOR – SUİKASTÇI/BÜYÜCÜ – RAZ DETAYLI REHBER

ARENA OF VALOR – SUİKASTÇI/BÜYÜCÜ – RAZ DETAYLI REHBER

Merhaba Oyun Severler,

Bu rehberimde sizlere salı günü (04.07.2017) Arena of Valor’a eklenen Raz adlı hero ile ilgili detaylı olarak bir rehber hazırlamak istedim.  Suikastçı/Büyücü sınıfı Raz herosunun nasıl alınabileceği, hangi özelliklere sahip olduğu, becerileri, silahları, önerilen arkanası, önerilen yetenekleri, özel teması, önerilen beceri oynama sırası ve hikayesini anlatacağım.

RAZ NASIL ALINIR?

Oyuna giriş yaptığınızda sol tarafta yer alan ‘’Market’’ kısmına giriniz.

Raz ve özel teması Zulu Savaşçısı ayrı ayrı satılmaktadır. Raz’ı Market>Herolar kısmındaki Büyücü ya da Suikastçı sekmesinden 13.888 Altın veya 999 Kupon karşılığı,

Zulu Savaşçısı’nı ise Market>Temalar kısmındaki Suikstçı ya da Büyücü sekmesinden 599 Kupon karşılığında alabilirsiniz.

RAZ HEROSU ÖZELLİKLERİ

Sınıf: Suikastçı/Büyücü
Rol: –

Yetenekleri:

Özellikleri:

RAZ’IN BECERİLERİ

 

[Ultimate] Tehlikeli Bitiriş -Büyü, Kontrol-

 

Bekleme Süresi: 25 sn

Mana Maliyeti: 110

Raz, yumruğunu tüm gücüyle sıkıp savurarak düşmanlarına 720(+0) büyü hasarı verir, ardından havaya uçarlar ve fiziksel saldırıları 2.5 saniye boyunca azalır. Her isabet eden beceri 25 enerji yeniler.

 

 

 

 

 

 

Kutsal Sopa -Büyü, Kontrol-

 

Bekleme Süresi: 4 sn

Mana Maliyeti: 40

Raz, düşmanlarına yumruğundan çıkan bir mermi fırılatır ve onlara 440(+0) büyü hasarı verir, ayrıca büyü savunmalarını azaltır ve hızlarını düşürür. Eğer beceri bir düşmana isabet ederse, Raz 25 Can iyileştirir.

 

 

 

 

 

 

Yükselen Aparkat -Büyü, Kontrol-

 

Bekleme Süresi: 10 sn

Mana Maliyeti: 70

Raz güçlü bir aparkat ile menzilindeki düşmanlara 480(+0) büyü hasarı verir ve onları kısa süreliğine havaya uçurur. Eğer beceri bir düşmana isabet ederse, Raz 25 can iyileştirir.

 

 

 

 

[PASİF] Rüküş Dans -Büyü, Kontrol-

 

Raz üst üste yaptığı ikinci ve üçüncü normal saldırısında dans ederek düşmanına yaklaşır Üçüncü normal saldırısı fazladan büyü hasarı verir ve düşmanı geriye iterek şaşırtma etkisi yaratır.

ÖNERİLEN BECERİLERİ KULLANMA SIRASI

ÖNERİLEN ARKANA

I. Seviye: Lanet, Soğurma, KışkırtmaII. Seviye: Veba, İfşa, AşınmaIII. Seviye: Bilge, Kan Büyüsü, Saflık

 

ÖNERİLEN YETENEK

İnfaz: Bu yeteneğin 90 Saniye Bekleme Süresi vardır.  Düşman heroların yitirdiği canın %16’sını yakındaki düşman herolara anında Gerçek Hasar olarak iletir.

 

Şifa: Bu yeteneğin 120 Saniye Bekleme Süresi vardır.  Sen ve yakınındaki takım arkadaşların %15 Can Yenilersiniz ve 2 saniye boyunca %15 Hareket Hızı kazanırsınız.

 

Tüm Yetenekler ile videoları için BURAYA tıklayın.

MrsBoSs TARAFINDAN ÖNERİLEN EKİPMAN DİZİLİMİ

 [BÜYÜ] Tüfek —> +240 Büyü Saldırısı

Yegane Pasif – Patlama: Bir beceri isabet ettiğinde 50 (+%50 büyü bonusu)Büyü Hasarı veren küçük ölçekli bir patlama yaratır. Bekleme süresi 5 saniyedir.

Büyü Kitabı (300 Altın) —> Büyülü Ferman (820 Altın) —> Tüfek (2000 Altın)

 

 [HAREKET] Hermes’in Seçimi —> Yegane Pasif: +60 Hareket Hızı, +%35 Direnme

Yegane Pasif – Çevik: Savaş dışındayken Hareket Hızını 45 arttırır.

Hız Botu (250 Altın) —> Hermes’in Seçimi (790 Altın)

 

 [BÜYÜ] Hekate’nin Tacı —> +200 Büyü Saldırısı

Yegane Pasif – Sihirbaz: +%35 Büyü Saldırısı, +75 Büyü Delme

Büyü Kitabı (300 Altın) —> Ürkünç Maske (960 Altın) —> Hekate’nin Tacı (2300 Altın)

 

[BÜYÜ] Rhea’nın Duası —> +140 Büyü Saldırısı, +10% Bekleme Süresi Azalt

Yegane Pasif – Can Kalkanı: Can %40’ın altına düştüğünde bir kalkan alır. Bu kalkan 4 sn boyunca (+450 kahraman seviyesi x50) (+%40 Büyü Saldırısı) hasarı emer. Bekleme süresi 75 saniyedir.

Yegane Pasif: +%25 Mana Çekme

Antik Yazılar (540 Altın) —> Vlad’ın Voyvodası (1130 Altın) —> Rhea’nın Duası (2220 Altın)

 [BÜYÜ] Berith’in Izdırabı —> +140 Büyü Saldırısı, +10% Bek. Süresi Azalt, +270 Fiziksel Savunma

Yegane Pasif – İşkence: Beceri Hasarı, hedefin mevcut canının %4’üne eşit Büyü Hasarı verir (Canavarlar üzerinde Maks Hasar: 80). Bekleme süresi 1,2 saniyedir.

Büyü Kitabı (300 Altın) —> Büyülü Ferman (820 Altın) —> Berith’in Izdırabı (2160 Altın)

 [SAVUNMA] Truva Madalyonu —> +10% Bekleme Süresi Azalt, +360 Büyü Savunması, +1000 Maksimum Can

Yegane Pasif – Kutsal: Her 15 saniyede (+300 kahraman seviyesi x60) Büyü Hasarı emen bir kalkan kazan.

Yaşam Yüzüğü (300 Altın) ya da Gladyatör Zırh Eldiveni (220 Altın) —> Berraklık Kemeri (1000 Altın) —> Truva Madalyonu (2220 Altın)

RAZ HİKAYESİ

Raz, Thane’in tutsaklara karşı süre-gelmiş sonsuz mücadelesinde önemli bir figür olmuştu. Muhteşem kral, Raz ona göz kulak olsun diye onu karanlığa gömmüştü. Raz, olağanüstü bir hıza ve atikliğe sahipti. Bundan daha da önemlisi kör edici yumrukları müthiş bir şekilde hızlı ve sağlamdı.

Uzun-ince olan bu yolda Raz, Veba Süvarisi Preyta’nın güvenini kazanabilmişti. Preyta, ona küçük bir ordusunun başına geçme onurunu vermişti. Ona verilen otoriteyi kullanarak biraz da hileyle Raz, Karanlık Ordu’yu yenmek için hazırladığı türlü sabotajlar ve dalaverelerle düşmanlarından her zaman iki adım öndeydi.

Nihayetinde Preyta aptal sayılmazdı. O Veba Süvarisi, farenin kokusunu kilometrelerce öteden alabilirdi. Raz; Preyta’nın, kendine ihanet eden kişiyi bulmak için tuzaklar kurduğunu farkettiğinde iş işten çoktan geçmişti. Preyta’nın tuzağına düşmesiyle yüzlerce tutsak ruh etrafını sarmıştı.

O an, sonunun yakın olduğunu anlamıştı fakat her şeyin bu kadar çabuk bitmesini kabul edemiyordu. Raz, Athanor’da daha önce görülmemiş bir şiddetle yükselmeye başlamıştı. Alevlenmiş yumruklarıyla düşmanlarını yakarak köklerini kurutmuştu. Nitekim, elleri artık kırılmış ve ruhu da yara almıştı.

Raz, hapsedildiği yer olan Thane’in avlusuna topallayarak ulaşmıştı. Arkadaşını kurtarmak için Thane, Raz’i avluya koşturmuş ve Lauriel’den yardım istemişti. Fakat ışığın ilahi gücünden faydalanmak için Raz’in işkence dolu yoldan geçmesi gerekmekteydi. Ve bu yolun sonunda ölüm ihtimali de vardı. Ölüm riskine rağmen Raz, bunu başarmıştı.

Raz sadece zafer elde etmekle kalmamış, ayrıca yeniden doğmuşçasına iyileşmişti. Artık eskisinden daha da güçlüydü. Kan kırmızısına bürünmüş zırh eldivenleri tutsakları saf dışı etmesiyle daha da güçlenmişti. Öfkesiyle beslediği yumrukları, önüne çıkan her şeyi yarabilecek güçteydi.

RAZ WALLPAPER

 

Bunlar da ilginizi çekebilir: