Karanlık Avcı ve Orman Yaratıkları | Arena of Valor

Karanlık Avcı ve Orman Yaratıkları | Arena of Valor

Merhaba,

Bugün karanlık avcı ve orman yaratıkları/canavarlarına kuş bakışı bir göz atalım ne dersin? Cevabın evet mi hemen aşağıya doğru imleci kaydıralım.

Karanlık Avcı ve Orman Yaratıkları

Oyunumuzda orman kampları oldukça önemli bir yere sahip. Uğrunda savaşlar verdiğimiz mavi güçlendirmeyi hatırla, az kan dökmedik mavi için, ah ah abis ejderhası için canımızı az feda etmedik. Şimdi bu ormanda ki hatıraları bir yana bırakalım ve bir kaç bilgi edinmeye bakalım. İlk önce küçük tarafsız orman canavarlarından başlayalım.

Karanlık Avcı ve Orman Yaratıkları Arena of Valor
Karanlık Avcı ve Orman Yaratıkları Arena of Valor

Orman Yaratıkları

Küçük dostlarımız her geçen dakika Can, fiziksel ve büyü savunmalarını artıracak şekilde büyür. Yalnız hatırlatalım bu büyümeler sadece küçük orman kamplarına özgü değil. Karanlık Avcı, Abis Ejderhası ve diğer tüm orman yaratıkları her dakika güçleniyor.

Uğrunda kan dökülen bir diğer orman yaratıkları ise daha renkli kişiliklere sahip. Gelin mavi ve kırmızı güçlendirme bizlere nasıl katkılar sağlıyor bir bakalım.

Mavi ve Kırmızı Güçlendirme

Mavi güçlendirme özellikleri; Bekleme süresinde %20 Azaltma sağlıyor, Mana yenilenme oranını artırıyor.

Kırmızı güçlendirme özellikleri; Bu güçlendirme otomatik saldırılarımızı güçlendiriyor. Üzerimizde kırmızı güçlendirme varken yapacağımız normal saldırılar rakibi hem yavaşlatıyor hemde ufakta olsa gerçek hasar vererek rakibi zaman içinde kan kaybetmeye zorluyor.

Ormanımızın Ağır abisine geçmeden önce küçük enişte Abis Ejderhasına bir bakış atalım.

Abis Ejderhası

Abis Ejderhası özellikleri; Katleden takıma deneyim ve 100 altın hediye ediyor. Bir parantez açalım ve bilgi vermeye devam edelim. Abis Ejderhası her dördüncü saldırısında, saldırı animasyonunu değişerek pitin içindeki herkese sersemletme uygularken üç saldırı gücünde hasar verir. Bu bilgiyi göz ardı etme sakın, o sıra da saldırırsan Abis Ejderhası sana gol pası bile atabilir.

Gel gelelim ormanımızın ağır abisi Karanlık Avcıya. Karanlık avcıyı kesen takıma büyük avantaj sağlayacak ödül veriyor. Peki bu ödül ne? hemen imleci son bir kez daha aşağıya kaydıralım.

Karanlık Avcı

Katleden tarafa artırılmış fiziksel saldırı ve büyü saldırısı veriyor. Bitti mi hayır yanında bir de her saniye canınızı dolduran bir aura hediye ediyor ve sizi uğurluyor. Yalnız böyle devasa güçlendirmeleri almak kolay değil, kimi zaman üstün olduğumuz oyunu Karanlık Avcı da sattığımız oluyor. Aklında bir soru oluştu değil mi? Biz bu kadar üstünken ne oluyor da bir anda öle biliyoruz? Dikkatli okumaya başlasan iyi edersin bu bilgiyi başka yerde bulamazsın. Karanlık Avcı size her saldırı yaptığında fiziksel savunma değerleriniz düşer, her beşinci veya altıncı saldırısında havaya savurma efekti uygular ve fiziksel savunma değeriniz normale döner. Hemen örnekle açıklayalım ne kadar düşüyormuş.

Örnek: Oynadığımız kahraman Batman olsun. Toplam fiziksel savunmamız 800 diyelim. Şimdi aşağıda her saldırısında ne kadar savunma kaybediyoruz bir bakalım.

Karanlık Avcı 1. Saldırı: Savunma değerimiz 800‘den 640′a düşer.
Karanlık Avcı 2. Saldırı: Savunma değerimiz 640‘dan 420‘e düşer.
Karanlık Avcı 3. Saldırı: Savunma değerimiz 420′den 180‘e düşer.
Karanlık Avcı 4. Saldırı: Savunma değerimiz 180‘den -66′a düşer.
Karanlık Avcı 5. Saldırı: Savunma değerimiz -66′dan -200‘e düşer.

Uygulamalı ve detaylı anlatımlı videomu aşağıdan izleyebilirsiniz 🙂 Abone olmayı ve LİKE atmayı unutmayın!

Notlar:

  • Sadece fiziksel savunmayı azaltır.
  • Karanlık Avcı havaya savurduğunda fiziksel savunmanız eski haline geri döner.
  • Karanlık Avcı saldıran kişi sayısına göre havaya savurma saldırısını daha erken de yapabilir.
  • 1200 Savunma limite kadar savunmanız ne kadar fazlaysa o kadar fazla eksi savunmaya inersiniz. Örnek: 1000 savunma var, -300’e indirir. 800 savunma var, -200’e indirir.
  • 1500 savunma ve üstünde kahramanların savunmasını eksiye düşürmez ama savunma değerleri oldukça fazla düşer. Örnek: 1500 savunmanız var, 630’a indirir.

 

Bir sonra ki bilgimizde görüşmek üzere hoşça kalın!

Hazırlayan: Ahmet ÇOLAK

Bunlar da ilginizi çekebilir: