Arena of Valor Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Arena of Valor Sıkça Sorulan Sorular (SSS) | Arena of Valor

Merhaba Oyun Severler,

Yakın zamanda Arena of Valor Facebook sayfası tarafından paylaşılan Arena of Valor Sıkça Sorulan Sorular ve Topluluk Yöneticisi Joseph’ın videoda açıkladıklarını sizlerle paylaşacağım. Eğer sizinde sorularınız varsa aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz. Arena of Valor Sıkça Sorulan Sorular’ın cevapları sizlerle… Hesap Kurtarma İpuçları‘na göz atmayı unutmayın!

Soru 1: İOS versiyon ne zaman yayınlanacak?
Arena of Valor’un şu an da İOS versiyonu mevcuttur. Oyunu İOS’ta indirmek için TIKLAYIN , Google Play’de indirmek için TIKLAYIN

Soru 2: Oyun oynarken nasıl daha fazla Altın kazanabilirim?
Aslında Altın kazanmak için kullanabileceğin çeşitli yöntemler mevcut; savaşlardan, oyuna günlük girişlerden, oyun içindeki arkadaşlarınızdan ve seviye atladıktan sonra Altın kazanabilirsin. Arena of Valor halen Beta sürümünde olduğu için geliştireceğimiz pek çok konu bizi bekliyor. Geliştirme ekibimiz bu konuyla yakından ilgileniyor ve oyunu mükemmel bir hale getirmek için elimizden geleni yapıyoruz.

Soru 3: Oyuncular neden kolay zaferler elde ediyorlar?
Oyuncuların oyunu nasıl oynamaları konusunda yardımcı olmak için öğretici bölümde oyuna Botlar eşlik ediyor. Öğretici bölüm tamamlandıktan sonra gerçek oyuncularla oynamaya devam edebilirsin. Eğlenmene bak, seni savaş alanında bekliyoruz!

Soru 4: Oyun sırasında ne zaman Türkçe seslendirme olacak?
Şimdilik oyunda Türkçe seslendirmemiz yok, yalnız bu talebinizi lokalizasyon ekibimize ileteceğiz. Bununla ilgili bir gelişme olduğu takdirde seni de konudan mutlaka haberdar edeceğiz.

Soru 5: Oyun sırasında neden sürekli Lag ve Ping problemi yaşıyorum?

Lag ve Ping problemleri genellikle zayıf yada stabil olmayan internet bağlantın olduğunda yaşanmaktadır. Eğer internet sağlayıcından kaynaklı problemler yaşarsan bazen bu sorunlarla karşılaşabilirsin. Oyunumuz gerçek zamanlı bir MOBA olduğu için stabil internet bağlantısı kullanmanı umut ediyoruz.

Soru 6: Oyun sırasında Rapor fonksiyonunu ne zaman kullanabileceğim?
Merhaba, oyun içi rapor fonksiyonumuz zaten yüklüdür. Bir oyunu tamamladıktan sonra skor ekranındeyken, rapor menüsüne ait butonu ekranın yan tarafında görebilirsin.

Arena of Valor Sıkça Sorulan Sorular

Soru 7: Oyuna giremiyorum Bağlantı yok, Sunucu yanıt vermiyor gibi sorun yaşayanlar?
Bu gibi problemler genellikle modem ile bağlanan arkadaşlarda yaşanmaktadır. Öncelikle wi fi ile bağlı iseniz modeminizi kapatıp 5 sn sonra tekrar açıp deneyiniz olmazsa telefonunuzu yeniden başlatınız. Eğer telefonunuzda dns ayarları manuel ise otomatiğe almalısınız.

Soru 8: 1 Saat oyunda vakit geçirerek ne kadar internet harcarız?
Ortalama oyun başı 10 mb civarı gitmektedir. Bu ekran çözünürlüğü ayarlarına ve telefona göre değişiklik göstermektedir.

JOSEPH’İN CEVAPLARI | Arena of Valor Sıkça Sorulan Sorular

Soru 9: Neden chat bölümü bir çok farklı dil ile doludur?
Farklı diller ile karşılaşabilirsiniz çünkü chat bölümüne daha dil filtresi eklemedik. Örneğin şu an, Belçikaca konuşan birisi Türkçe konuşan birisi ile karşılaşabilir ve iletişim sorunu ortaya çıkabilir. Söylemekten mutluluk duyarım ki bir sonraki sürümde dil filtresini ekleyeceğiz. Bu demektir ki kendi dilinizdekiler ile rahatça sohbet edebileceksiniz.

Soru 10: Neden yazı karakteri sınırlaması var?
Karakter sınırlaması var çünkü serverlarımız hakkında dikkatli davranmaya çalışıyoruz ve yüksek baskıya maruz kalmak istemiyoruz. İleride bu durumu düzelteceğiz ve limiti arttıracağız. Bunun bir sonraki güncelleme olacağını umuyoruz.

Soru 11: Neden oyun içindeki profil fotoğraf seçenekleri az sayıda?
Çok profil fotoğraf seçeneği eklemedik çünkü Mayıs sonu gibi gelecek bir sonraki sürümde hesapların Facebook ile bağlanma seçeneğini ekleyeceğiz. Bu şekilde Facebook’taki profil fotoğrafınızı oyun içinde profil fotoğrafı olarak kullanabileceksiniz.

Soru 12: Neden sonika eşyası var?

Aslında sonika çok kullanışlı bir eşyadır. Diğer oyuncuları takımınıza eklemenize yardımcı olur, herkesin görebileceği şekilde duyuru yapmanıza yardımcı olur. Tek sorun ise şuan dil filtrelerinin olmaması nedeniyle, birisi anlamadığınız bir dilde sonika duyurusu yapabilir. Bir sonraki sürümde dilleri filtrelediğimiz zaman, sonika çok daha kullanışlı bir hale gelecek.

Soru 13: Neden sansürlenmemesi gereken kelimeler sansürleniyor?
Oyunumuz bir çok dil seçeneği içeriyor. Sansürleme sistemi bazen farklı dillerdeki kelimeleri sansürlemek isteyebilir. Bu kelimeler diğer bir dilde kötü bir anlam ifade etmese bile sansürlenir. Bu nedenle gereksiz yere sansürlenmiş gibi görünür. Bildiğiniz gibi ekinimiz her sürüm oyunu geliştirmek için çalışıyor. (3.1 güncellemesi: Düzeltilmiş kelimeler eklendi ve sansürleme geliştirildi. 4.6 güncellemesi: Algoritma geliştirildi ve kelime haznesi arttırıldı. 4.13 güncellemesi: Bazı kelimeler eklendi ve yeni algoritma test edildi. Mayıs başı güncellemesi: Yerelleme geliştirildi ve kelime haznesi arttırıldı. ) Bir sonraki sürümde daha iyi olacaktır.

Soru 14: Neden oyun içindeki kötü söz ve davranışları yasaklayan yönetici veya moderatörler yok?
Oyunumuzda zaten bir takım moderatörlük sistemi var. Kötü davranışları tespit edici bazı algoritmalar yerleştirmiştik. Sansürleme sistemine yardım eden ve aynı zamanda maç sonunda yer alan raporlama sistemi ile birlikte maç sonu bu davranışları kontrol eden bir ekimiz var. Olası bir kötü davranışı azaltmak üzere, sistemi her gelecek sürüm ile güncelleyeceğiz.

Tüm güncellemelerden haberdar olmak için Arena of Valor ORG facebook sayfasını beğenmeyi ve Arena of Valor ORG grubuna katılmayı unutmayın!

İsterseniz DİSCORD sunucumuza da gelebilirsiniz. Sunucu da bulunan oyuncularla beraber oyun oynayabilir, sohbet edebilir ve en güncel duyurular konusunda bilgi edinebilirsiniz.
DİSCORD SUNUCUMUZ: https://discord.gg/QNNBQwj 

Hazırlayan: Şevval Ruyam GÜLLÜK ”MrsBoSs”

Bunlar da ilginizi çekebilir:

 • Emre Öztürk

  Oyunda mina ve yorn karakteri gelmedi diğer karakterler geldi ilgilenirseniz sevinirim

  • Emre Öztürk

   Stwech hesabım

 • Emre Öztürk

  Arena of valorda zafere giden yoldan mina ve yorn karakterleri gelmedi… Stwech hesabım napabiliriz.