H2B | HARD TO BASIC TAKIMININ İÇ YÜZÜNÜ KEŞFET!

H2B | HARD TO BASIC TAKIMININ İÇ YÜZÜNÜ KEŞFET!

Arena of Valor’da uzun zamandır büyük bir kitle tarafından takip edilen ve bilinen bir takım haline gelmiş, Hard To Basic (H2B) için bizde takım geçmişini araştırdık. Bu yazımızda H2B nasıl kurulmuş, takım üyeleri kimlerdir ve ileride neler hedefliyorlar bunlardan bahsedeceğiz. Direkt olarak takım üyelerinden Onur ”Amperé” Alagöz‘e bu soruları yönelttik. Bakalım Onur Alagöz bizlere neler anlatmış?

Hard to Basic Takım Üyeleri Kimlerden Oluşur?

Öncelikle H2B takımının kimlerden oluştuğuna göz atmak istiyorum. ESL turnuvalarında dereceler kazanan ve göz önünde olan takımın oyuncuları kimlermiş Onur Alagöz‘e sorduk. Kendisi bize ”H2B 2 takımdan oluşuyor. Biri H2B e-Sports diğeri H2B ELITE. Kendi bulunduğum H2B e-Sports tekli koridorda Klojnvlei ve Guard,ormanda asino, orta koridorda BoriXi, nişancı olarak bendeniz Amperé ve destek oyuncusu olarak Venom var.  Ayrıca ELITE takımının kaptanı H2B nin ilk kurucularından emektar Byozgur abimiz.” şeklinde cevap verdi. Yani Alagöz‘ün cevabına göre takımları 7 kişiden oluşuyor.

Hard to Basic Takımının İç Yüzünü Keşfet! H2B Arena of Valor
Hard to Basic Takımının İç Yüzünü Keşfet! H2B Arena of Valor

H2B’nin NPT Dreamhack Ticket Turnuvasına Katılma Macerası

NPT Dreamhack Ticket turnuvasını 3. olarak bitiren Hard to Basic oyuncuları bu turnuvaya katılım maceralarını ve daha önceki turnuva maceralarını bizimle paylaştı.Onur ”Amperé” Alagöz bu macerayı çok samimi cümlelerle bizim için cevaplandırdı. Alagöz turnuva maceralarını ”Eskiden aylık ESL Go4 turnuvaları düzenlenirdi.O turnuvalarda genelde ya ilk ya ikinci turdan elenirdik. Ama o kadroda sadece Özgür abi(Byozgur), BoriXi ve ben(Amperé) vardık. Ve meta çok çok farklıydı. Sonra asino katıldı ama durum çok da değişmeyince oyunu bırakıp takımdan ayrıldı. Turnuvalar bitince takım dağılma noktasına geldi. Ama bu NPT DreamHack Ticket olayı çıkınca İsveç‘e gitmek isteyecek bir ekip kurmaya karar verdim. Dağılan bazı takımların kaliteli oyuncularıyla konuştum.Tekli koridora şu anda hangi rolde ihtiyaç olursa en iyisini yapan altıncı adamımız Guard‘ı bulduk. Özgür abi ELITE takımını kurmak istedi ve gayet kaliteli bir takım kurdu. Ormancı olarak eski SSQ veya şu an bildiğiniz ismiyle Team Boğaziçi ormancısını dahil ettik ama kısa sürede ayrıldı. Snakes ormancısı gelmek istedi ve onunla açık turnuvada iyi işler yapmamıza rağmen yine yıldızımız barışmadı. Dağılan Ottoman Warriors‘un ormancısı ile denedik şansımızı ama o da bizimle kalıcı olamadı. Son çare küçük youtube kanalımdan beni takip ederken tanıştığım tekli koridor oyuncusu Klojnvlei(ki sonradan üst düzey oyunculara karşı baya destan yazdı) ve diğer bir takip edenim venom ormancı olarak aramıza katıldı ama takımca sorunlarımız devam etti. Uyum sağlayamadık ve oyun kazanmayı dahi başaramadık. Turnuvadan sadece 2 gün önce asino mesaj attı ve İsveç‘e gitmek istediğini ve ormancı olmak istediğini söyledi. Onun katılmasıyla orman için gelen venom kendini yanımda destek olarak buldu. Guard da 6. adam olmayı kabul etti. Eski bir destek oyuncusu olarak venom‘a bildiğim her şeyi 2 günde öğrettim ve hakkını fazlasıyla verdi. 2 günlük o çalışmayla da turnuvaya girdik.” şeklinde anlattı. Yeniden hatırlatmam gerekiyor ki bu turnuva da dereceye girerek NPT Dreamhack‘te 3. oldular. İsveç’e gidemeseler de yine de isimlerini geniş kitlelere duyurdular.

”Turnuva sonunda iki gün oyuna dahi girmek istemedik. Ben derse dahi zorla sürükledim kendimi hatta uyuyamadım bile.”

NPT DreamHack Ticket turnuvasına hazırlanmalarını ve geçen süreci bize şu cümlelerle anlattı. ”Turnuvaya daha önce bir başarısı veya ismi olmayan bir takım olarak katıldık aslında. İlk turu geçtik. İkinci turda kaderin bir cilvesi yine kendi takımımız olan H2B ELITE ile eşleştik. Onlar bize göre çok daha uzun süredir beraberlerdi ve daha hazırlardı ancak turu geçen 2-0 ile biz olduk. Çeyrek finalde daha önce oynadığımız bir oyundan tanıdığımız ünlü youtuber iFlekzz in kurduğu Dont Fight I Eat takımıyla karşılaştık. Bair gibi sağlam ve çok tecrübeli bir nişancıları ve loki gibi kaliteli bir tank/destekleri vardı. Ama Tekli koridorda melih(klojnvlei) elde ettiğimiz avantajı nişancı olarak kasılmak için kullanmayı başarınca daha doğrusu oradaki avantajla orta koridor ve ormancı kaynaklarını benim öne geçmem için ayırınca geç safhada gülen taraf biz olduk ve yine 2-0 ile turu geçtik. Finale kalmayı başaran takımın İsveç‘e gideceği turnuvada yarı finale kadar çok iyi geldik.” Buraya kadar Onur‘un ağzından yarı finale yükselişlerini anlattı. Hikayenin devamını merak ediyor musunuz? Ben ediyorum, sizde ediyorsanız o zaman okumaya devam edin.

”Yarı Finalde Team Boğaziçi ile Eşleştik!”

Yarı Final maçında yaşananları ise ”Rakibimiz profesyonel oyunculardan ve teknik ekipten oluşan Team Boğaziçiydi.(Buradan centilmenliği ve dostluğu asla bozmayan iyi arkadaşlar Babaanne ve Medic‘e ayrıca selamlar) İlk maçta rakip Murad‘ı açık bırakmak gibi küçük bir hata yaptı.(Ki asino sunucudaki en iyi murad oyuncularından biri) Rakibimizin babaanneyi tek bırakıp beni tilt etmek için oynayacağını biliyorduk. Ama Melih(Klojnvlei) herkesi şaşırtıp Babaanneye karşı ilk kan alınca karşı ormancı panikledi ve tekli koridora tüm kaynaklarını ayırdı. Ayrıca venom beni art arda 2 baskından korudu ve oyunda kaldım. Asino ve BoriXi’nin seri baskınlarıyla da üstünlüğü elimize aldık. Rakip afallamaya başlarken biz sakince oyunu telannas ve murad’ın güç patlaması yaşayacağı geç oyuna götürdük. Oyun sonu hata yapıp karanlık avcıyı hediye etsek de destek oyuncuları Ganja‘nın erken açtığı Cresht ultisiyle birlikte 5 kişiye kolay kolay vurmaya başladım ve dörtte dört aldım. Beşte beş olarak creshti de kesebileceğim halde takıma komşulardan şikayet yeme riski alıp sadece oyunu bitirmesi için bağırdım ve pentadan feragat edip ilk maçı kazandık. Artık İsveç hayallerimize sadece 1 galibiyet uzaktaydık. Ama rakip zayıf noktamızı bulmuştu. Nişancıları medic‘e Joker verip beni oyundan düşürmek yerine sadece oyunu tutmasını istediler. Ve uzun süredir oyuna girmemiş olan Asino‘nun ormanını bir anda talan etmeye başladılar. Yeni herolardan zilli oynamayı hiç bilmemesi de onların ekmeğine yağ sürmek ve Joker‘i özgürce dolaştırmak oldu. Ardından 2 maçta da herkes tek tek oyundan düştü ve ilk maçta 11 skor alan ben ikinci ve üçüncü maçta skor dahi alamadım.” şeklinde anlatıyor. Kalbimiz isterdi ki tüm Türk Takımları kazansaydı ancak eleme maçlarının kaderi bu şekilde. Biri kazanıp ödüle giderken diğeri kaybedip kalplerin kazananı oluyor.

”6 Bölgenin Takımlarından Daha İyi Olduğumuzu Düşünüyorum”

Onur‘a bunları anlattıktan sonra Turnuvanın ardından neler hissettiklerini ve neler yaşadıklarını sordum. Bana; ”Sonuç olarak İsveç‘e Team Boğaziçi ve Team Vivax gidecek. Turnuva sonrasında iki gün oyuna dahi girmek istemedik. Ben derse dahi zorla sürükledim kendimi hatta uyuyamadım bile. En azından bizi iki Türk Takımı temsil edecek. İki takıma da bol şans diliyorum ve ana sahnede Türklerin de yer alacağı günü iple çekiyorum. Çünkü biz Türkiye Üçüncüsü olarak bile 6 bölgenin takımlarından daha iyi olduğumuzu düşünüyoruz.” dedi. NPT Dreamhack Ticket turnuvası Hard to Basic‘in ilk dereceye girişi değil daha önce ESL 3v3 community cup #2 3.‘lüğü ve ESL 5v5 community cup #3 3.‘lüğü alarak dereceye girdiler.
Arena of Valor 5v5 Community Cup #3 Kazananlar Hard to Basic
Arena of Valor 5v5 Community Cup #3 Kazananlar Hard to Basic

Hard To Basic İleride Ne Hedefliyor?

H2B’nin hikayesini dinleyince kaliteli insanların oluşturduğu bir takım olduğunu fark etmişsinizdir. Bu yüzden aklımı bir şeyler kurcaladı, Onur Alagöz‘e bir soru daha yönelttim. Yönelttiğim soru ‘‘Merak ediyorum Onur, H2B olarak ileride ne hedefliyorsunuz?” şeklinde oldu. Onur’un cevabı ise ”İleride daha güçlü bir takım kurmamız ve daha çok alışmamız gerekiyor. Biraz tecrübe kazanan Klojnvlei ve Asino bizi gelecekte bir çok krizden çıkaracaktır .Ayrıca yakında Ottoman Warriors‘dan tanıdığınız Vega da bizim aramıza katılacak ama en ilginç haber çabamızı ve potansiyelimizi gören bir abimizin teklifi oldu. Eski Dark Passage coachu olan Ahmet “FranJose” Çolak artık bizim coachumuz. Aynı zamanda H2B ELITE takımında orta koridorda oynayacak. Artık büyük bir takım olmamızın önünde engel yok ve şimdilik tekrar başlayacak olan Go4 turnuvalarında kendimizi tekrar kanıtlamak istiyoruz. İki takımın domine etmediği ve herkesin herkesi yenebileceği bir ligin ilk parçası olacağız.” bu şekilde gelecekten büyük beklenti içerisinde oldukları yönündedir.

Sen Kimsin? Bize Biraz Kendinden Bahseder misin?

Ben Onur Alagöz. H2B e-Sports adına sezon 2 den beri destek ve nişancı oynuyorum. Aynı zamanda elektrik ve elektronik mühendisliği öğrencisiyim ve nickim de elektrik akımı birimi olan amperden geliyor. Bir de Ampere Delta adında küçük ama zevkli ve eğitici videolar içeren bir kanalım var. Hepinizi beklerim :smiley:
Onur’u Arena of Valor videolarını paylaştığı Youtube Kanalından takip edebilirsiniz. Onur ile yaptığımız ”4 SUPPORT 1 VIOLETİ KORURSA”  videosunu aşağıya bırakıyorum izlemeyi unutmayın!

Bizde Hard to Basic‘e Arena of Valor olarak başarılar dileriz. Kendilerini bundan sonra yakından takip edip, gelişmelerden sizleri de haberdar edeceğiz.

Eğer sizde takımınızın sitemizde tanıtılmasını istiyorsanız bizlere ”pr@sevvaltayfun.com” adresinden mail gönderebilirsiniz.

Bizi sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip etmeyi UNUTMAYIN! Güncel haber, duyuru ve çekilişlerden ilk sizin haberiniz olsun. Facebook Sayfamız, Facebook Grubumuz, Discord Sunucumuz hepinizi bekliyorum =))

Hazırlayan: Şevval Ruyam GÜLLÜK ”MrsBoSs”

Bunlar da ilginizi çekebilir: