Arena of Valor Bilgisayardan Nasıl Oynanır?

Arena of Valor Bilgisayardan Nasıl Oynanır? | Arena of Valor

Merhaba Oyun Severler,

Bu yazımda sizlere Arena of Valor Bilgisayardan Nasıl Oynanır? sorusunun cevabını anlatacağım. Son zamanlarda Arena of Valor gruplarında ve bana gelen sorular arasında çok sıklıkla yer alan bu sorunun detayları aşağıdadır.

Öncelikle çok fazla oynadığımız mobil oyunlarda telefonlarımızda şarj, ısınma sorunları olabildiği gibi anlık refleks vermemizi gerektiren mobil oyunlarında oynanması haliyle zor oluyor. Bu gibi oluşan sorunlarda oyuncular bilgisayarda Arena of Valor oynayabilmek için araştırma yapıyor. Eğer araştırma yaparak buraya kadar okuyan olursa bu konu tam size göre! ” Bilgisayarda Arena of Valor’u oynayabilir miyim ? ” Sorusunun çözümünü bu rehberde bulacaksınız.

Arena of Valor’ı bilgisayarda oynayabilmek için öncelikle bilgisayarda mobil uygulamaları açabilmeniz için bir uygulamaya ihtiyacınız var. Bu konuda bir çok uygulama var eğer araştırırsanız bulabilirsiniz ancak ben size benimde kullandığım NOX APP PLAYER ‘a anlatacağım.

Nox APP Player’ı bilgisayarınıza indirmek için : BURADAN Linke tıklayın ve indirip kurun.

Uygulamanın detaylarını kısaca sizin için buraya bırakıyorum.

” Bilgisayarınıza ücretsiz indirip kullanabileceğiniz Android simülatörleri arasında BlueStacks’den sonra tercih edilebilecek ikinci program Nox App Player diyebilirim. Arayüzü basit tasarlandığından ister Google Play Store üzerinden isterseniz de bilgisayarınıza indirdiğiniz .apk dosyasını sürükle bırak yaparak dilediğiniz oyunu yükleyip oynama şansına sahipsiniz. Oyunları klavye ve farenizle oynayabilmenin yanı sıra oyun kontrolcünüzle de oynama şansına sahipsiniz. ”

Uygulamayı anlattığım gibi indirdikten sonra Google Play hesabınız ile uygulamaya giriş yapın ve Google Play Store’dan “Arena of Valor” indirin. İndirdikten sonra oyunda bir maça veya antrenmana giriş yapın.

Oyunun sağ tarafında aşağıdaki resimde gördüğünüz ”” işaretine tıklayın. Daha sonra yukarıda bir alan açılacak bu alandan 3. simgeye tıkladığınızda heroyu hareket ettireceğiniz, alıştığınız şekilde ayarlayabilirsiniz. (Yön Tuşları, W-A-S-D gibi)

Arena of Valor Bilgisayardan Nasıl Oynanır

4. simgede ise becerileri ve yeteneği kullanmak istediğiniz tuşları ayarlayabilirsiniz. Daha sonra SAVE tuşuna basıp kaydedin. (Benim kullandığım kuş kombinasyonu aşağıdaki gibi)

Arena of Valor Bilgisayardan Nasıl Oynanır
Artık dilediğiniz gibi bilgisayardan oyunu oynayabilirsiniz.

Tüm güncellemelerden haberdar olmak için Arena of Valor ORG facebook sayfasını beğenmeyi ve Arena of Valor ORG grubuna katılmayı unutmayın!

İsterseniz DİSCORD sunucumuza da gelebilirsiniz. Sunucu da bulunan oyuncularla beraber oyun oynayabilir, sohbet edebilir ve en güncel duyurular konusunda bilgi edinebilirsiniz.
DİSCORD SUNUCUMUZ: https://discord.gg/QNNBQwj 

Hazırlayan: Şevval Ruyam GÜLLÜK ”MrsBoSs”

Bunlar da ilginizi çekebilir:

  • metin meric

    düz vuruş nasıl yapıcaz