Arena of Valor Harita Rehberi 2 – Amaç ve İçerik

Arena of Valor Harita Rehberi 2 – Amaç ve İçerik

Merhaba Değerli Arkadaşlar,

Bu yazımda Arena of Valor haritasını tanıtmaya devam edeceğim. Okumayanlar için Harita Rehberinin ilki Koridorlar ‘ı okumanızı öneririz. Harita Rehberi 2 – Amaç ve Içerik ise bu yazımızda sizlerle!

Sevgili arkadaşlar, bilindiği gibi Arena of Valor sadece basit bir oyun değil; çok değişik stratejiler ve akıl oyunlarının da savaştığı büyük bir platform. Tüm heroları satın almış hatta tüm heroların tüm temalarını da elde etmiş olabilirsiniz. Bu sizin Arena of Valor’da iyi olacağınız anlamına gelmez. Öncelikle oyunun mantığını çok iyi kavramanız lazım.

Amaç ve İçerik

Arena of Valor’da nihai amacın ana kuleyi yıkmak olduğunu hemen hemen herkes bilir. Ama bilinmeyen bir şey var ki o da bunun tek bir yolu yoktur.

Haldır Huldur Yardır…

Başlığa baktığınızda bu neyyaaa! Dediğinizi duyar gibiyim. Arkadaşlar Arena of Valor oyunu 3 haritadan birini seçerek haldır hurdur yardırarak ana kuleye ulaşma amaçlı bir oyun değildir. Bu yüzden bu harita rehberlerini sizler için hazırlıyorum. Yani bu oyunu iyi oynamanın temelinde harita odaklı oynamak vardır.

Blue – Red / Ezeli rekabet

Arena of Valor Haritasındaki en önemli iki canavar var. Bunlar, mana veren ve rengi MAVİ olan canavar ile Saldırı gücü veren ve rengi KIRMIZI olan canavar… Öncelikle bunu hiç unutmayın!!!

Arena of Valor Harita Rehberi Amaç ve Içerik Mavi Canavar
Arena of Valor Harita Rehberi Amaç ve İçerik Mavi Canavar

Eğer takımınızda bir jungle (ormancı) varsa ormana dadanmayın. İtemleriniz tamamlanınca zaten mana sıkıntınız olmayacak. O vakte kadar da skillerinizi tasarruflu bir şekilde ve yerinde kullanarak çok rahat bir şekilde mana kontrolünüzü sağlayabilirsiniz.

Arena of Valor Harita Rehberi Amaç ve Içerik Kırmızı Canavar
Arena of Valor Harita Rehberi Amaç ve İçerik Kırmızı Canavar

Oyun içinde Mavi mi çaldın, Kırmızıma dokunma vs. gibi muhabbetler bu yüzden çıkar. Hatta mavisi alınan bazı oyuncular küserek basede (üst) takımının yenilmesini büyük bir iştahla bekler… Kıyamam. Yapmayın böyle. Takım hiçbir zaman SATILMAZ…

Baskına Dikkat!

Bazı takımlar oyun başlar başlamaz düşman takımın mavi ya da kırmızısına saldırabilir. Bu yüzden oyunun en başında bu canavarları alırken dikkat etmelisiniz.  Her an çalınabilir.

Ormanda yalnız gezme avlarlar!

Özellikle fantezi olarak düşmanın ormanına dalmak büyük bir risktir. Orada alacağınız kayıplar sizi oyundan düşürebilir. Tank değilseniz kırmızı başlıklı kız gibi ortalıklarda gezmeyin. Her an bir ormancıya av olabilirsiniz.

Arena of Valor Harita Rehberi Amaç ve Içerik Harita
Arena of Valor Harita Rehberi Amaç ve İçerik Harita

2-3 Saniyede bir harita…

Oyuncuların en büyük sorunu haritaya bakmamaları ya da geç bakmalarıdır. Bazen abis alanında arkadaşı doğranırken, kule önünde minyon kesme keyfi yapan oyunculara rastlayabilirsiniz. Çok sinir bozucudur bu durum. Bu yüzden  kontrollü bir oyun oynarken her 2-3 saniyede bir de haritaya göz atmanız gerek. Bu başlarda zor olacaktır ama zamanla alışacaksınız.

Evet arkadaşlar çok fazla uzatıp sizleri sıkmadan sözlerime burada son vereyim. Diğer notları 3. bölümde yazacağım. Yazılarımı takip etmeyi unutmayın 🙂

Arena of Valor sitesini takipte kalın! Saygılar…

Hazırlayan: Mehmet GÖRGÜNOĞLU

Bunlar da ilginizi çekebilir: