Yeni Oyuncular için Sıkça Sorulan Sorular

Yeni Oyuncular için Sıkça Sorulan Sorular

Merhaba Savaşçı! Bu oyun türüne yeni misin ? Yoksa oyunun bazı temel terimleriyle ilgili yardıma ihtiyacı olan birini mi tanıyorsun? Arena of Valor için yeni çeşitli oyuncular tarafından sorulan bazı soruların listesini hazırladık. Yeni Oyuncular için Sıkça Sorulan Sorular haftalık olarak güncellenecektir!
Neden rakip kulesi tarafından vuruluyorum ? Bana durmadan hasar veriyor.
Bir düşman kulesi menzilinde iken bir düşman heroya saldırırsanız, kule direk sizi hedef alır. Bunu önlemek için, o bölgede yalnızca canavarlara vurabilirsiniz veya kule menzili dışındayken herolara hasar vermeyi deneyin. Kule uyarısı kırmızı olduğu zaman hemen uzaklaşın !
Koridor (Üst, alt, orta) orman, üs, güçlendirici, bunlar nedir ?
5v5 harita üst, orta ve alt üç yola (Koridora) ayrılır. Genel olarak konuşursak, alt koridora bir nişancı ve bir destek gider, ortaya bir büyücü, üst koridora bir savaşçı ya da tank, Orman dönenler ise genelde suikatçılar ya da ormanda ölmeden hızlı hareket edebilen herolardır. Orman bölgesi ise temelde nötr canavarlara ve çalılıklarla dolu olan alandır. Bu canavarlar aynı zamanda iyi Altın ve EXP sağlarken, pusu kurmak için iyi olanaklar sağlarlar. Boyutu diğer canavarlara göre büyük olan 2 tane güçlendirici canavar (kırmızı, mavi) vardır. Nehir, sol üst köşeden sağ alt köşeye uzanan su alanıdır. Rakibinizin üssünü yok ederseniz, kazanırsınız. Bu en önemli şey.
Koridorlar ile ilgili detaylı bilgi için TIKLAYIN!
Yeni Oyuncular için Sıkça Sorulan Sorular
Bir sürü kill aldım ! Neden hala takımım maçı kaybetti ?
Yeterli sayıda kill alıp, çok nadiren ölüyorsanız bile, kazanmak takım çalışması koordinasyon ile ilgilidir. Hasar alabilen takım arkadaşlarınızı nasıl koruyacağınızı, tankınıza yardım edip hasar vermeyi ya da bireysel öldürmeler yerine, daha çok takım savaşı kazanmayı her zaman öncelik biliniz. Ayrıca, oyunun çoğunda galip geliyormuş gibi görünseniz bile, oyunun lehine çevirilebilmesi için yalnızca birkaç iyi takım savaşıyla karşılaşmanız ve kule devirmenizle yeterlidir. Bu, MOBA’ların güzelliği ve ekip çalışmasını gösterir. Kaybedince, sinirlenip cihaza ve yakındakilere zarar vermeyiniz !
Neden canım çok hızlı gidiyor ?
Hat üzerinde kalma ve Altın / EXP kazanma konusunda etkili olabilmek için düşman saldırılarını nasıl önleyeceğini bilmelisin, ayrıca kendi saldırılarını da hesaplayabilmelisin. Savaş alanındaki küçük minyonların sizden öncesi ilerlemesi akıllı bir harekettir, ayrıca rakibin minyonlarınıda, rakip heroya saldırmadan önce temizleyiniz, aksi takdirde minyonlar size vuracaktır. HP’nizi yüksek tutmak için, rejenerasyon yeteneğinizin yanında geri dönüş (Üsse dönüş) yeteneğinide bulundurmayı unutmayın. Rejenerasyonun etkisi altındayken vurulmadığınızdan emin olun aksi takdirde can yenilenmeye ara verilir ve erken sona erer.
Düşmanla savaşırken, hangi becerileri kullandıklarını ve beceri menzillerini bilmelisin, böylece onlara ya da minyonlarla (Altın / EXP) uğraşırken becerilerden kaçınabilirsin. Bir düşmanın KK (Kitle Kontrolü)’ına sahip olduğunu biliyorsanız bu özellikle işinize yarar, çünkü size eninde sonunda bir KK ile saldıracaktır. Özellikle yüksek hasar, düşük HP sınıfı (Büyücü, Suikastçı, Nişancı) iseniz öldüğünüzde, hasar veremeyeceğiniz anlamına geldiği için, tehlikeli durumlardan kaçınınız!
Ejderhayı (Abis Ejderhası) veya büyük mor yaratığı (Karanlık Avcı) neden öldürmeliyim?
Bunları öldürmek, sağladıkları Altın / EXP / buff (Karanlık Avcı) vasıtasıyla takımınızın tamamına önemli ölçüde yardımcı olabilir, ancak genellikle onları indirmek için ekip çalışmasına ihtiyaç duyarsınız. Bir tank gördüğünüzde oyun içinde ping/uyarı işareti vererek onlardan yardım isteyebilirsiniz. Düşman ekip bunu yaptığınızı biliyorsa ve hepinizin orada olduğunu anlarsa, siz canavarlardan biriyle savaşın ortasındayken sizi pusuya düşebilirebilir. Gerçi bir tanesini indirebilirseniz bile, tüm ekip için son derece iyi olacaktır.
Neden bazı ekipmanlar onlardan satın almamı istiyor gibi kenarda gözüküyor?
Oyun öncesi belirlenen eşya yapınızı temel alarak, maç esnasında yeterli Altın elde ettiğinizde bu öğeleri seçmenize yardımcı olan bir sistem vardır.
Neden düşman tarafından bu kadar kolay öldürülüyorum? Her zaman bana odaklanıyorlarmış gibi geliyor…
Öldürülmenin yaygın bir yolu kulenizden habersiz ve uzak bir yerde yakalanmanızdır. Mini haritanın her zaman farkında olun ve başkalarının nerede olabileceğinden farkında olun.
Ayrıca takım arkadaşlarınızdan gelen dikkatli ol ve geri dön uyarılarına açık olun. Güvende olmak istiyorsanız, düşman heroların nerelerde saklandığından emin olmadığınız zaman kulenizin yakınında olduğunuzdan emin olun. Bir hero tarafından kolaylıkla pusuya düşülebileceğinden, çalılık bölgelerinden de uzak durabilirsiniz. Ayrıca, bir düşmana onlar kule altında iken dalarsanız, kuleleri size çok hasar verecektir.
Çalılık nedir ve onu nasıl iyi kullanabilirim?
Çalılık (yeşil çayır) sizi o çalılık alanın dışındakilerden gizlemeye yardımcı olabilir. Unutmayın ki, çalıdan çıkıp bir şeye saldıracaksanız, minimapta gözükeceksiniz. Ayrıca, o çalı alanına giren her kimse sizi görebilecektir. Bir şekilde çalı alanının dışına yürüdüğünüzde ve geri döndüğünüzde, bir düşman sizi minimap üzerinde hareket ettiğinizi görebilir ve yine de çalının içinde olduğunun farkında olacaktır, bu yüzden dikkatli kullanın.
Yeni Oyuncular için Sıkça Sorulan Sorular
Yeni Oyuncular için Sıkça Sorulan Sorular
Temel Kavramlar
Bazı herolardan ve ekipmanlar üzerinden belirtilen kavramlar.
Yeni Oyuncular için Sıkça Sorulan Sorular
Yeni Oyuncular için Sıkça Sorulan Sorular
Yeni Oyuncular için Sıkça Sorulan Sorular
Yeni Oyuncular için Sıkça Sorulan Sorular
Kaynak: Arena of Valor Facebook Sayfası Notlar 🙂

Bunlar da ilginizi çekebilir: