Arena of Valor Arkana Nedir? Tüm Detaylarıyla!

Arena of Valor Arkana Nedir?

Merhaba Oyun Severler,

Arena of Valor Arkana Nedir? Tüm Detaylarıyla Sizlerle… Arena Of Valor oyunu için birçoğumuzun, oynadığı heroya göre dizip tamamlamak için uğraştığı, bazı oyuncular içinde aman yaaa ne dizmekle uğraşacağım dediği Arkanayı anlatacağım. Öncelikle belirtmem gerekiyor ki oyunda diğer oyunculardan sizi üstün hale getirecek iki en önemli faktörden biri Ekipman Dizilimi, diğeri ise tahmin edebileceğiniz gibi Arkana Dizilimidir.

Arkana Dizilimi birçoğumuz için anlaşılmaz ve satın alınması zorken, birçoğumuzun da çok iyi bildiği bir konudur, neredeyse bu tip MOBA oyunların hepsinde bulunan bir sistemdir.  Yani eğer Arena of Valor dışında benzer oyunlar oynadıysanız ya da oynuyorsanız zaten bu sisteme aşinasınızdır. Ancak Arena Of Valor ’da diğer oyunlarda olmayan ve beni çok cezbeden bir yön var. Bu MOBA oyunumuzda herolara göre arkanalar zaten ‘’Önerilen Arkana’’ olarak karşımıza çıkmaktadır. Yani anlaşılmaz olan bu konunun gayet basit bir çözümünü bularak direkt ayağınıza uygun arkanalar getirilmiş. Benim tavsiyem oyun içerinde önerilen arkanaları satın alarak kullanabilirsiniz. Kolaylık olsun diye sizin için(başkası olsa yapmam) hangi heroya hangi arkananın kullanılacağını yazan konuların linklerini aşağıya bırakıyorum.

Hadi biraz oyun içerisindeki Arkana Sayfasını inceleyelim.

Oyuna giriş yaptığınızda Ana Menü’de sol tarafta yer alan kısımdan Arkana ‘ya tıklayın.

Arena of Valor Arkana Nedir Arkana Bölümüne Giriş
Arena of Valor Arkana Nedir Arkana Bölümüne Giriş

Karşımıza 30 adet arkana slotu bulunan Arkana Havuzu gelecek. Bu havuzda yer alan slotlar oyun içerisindeki seviyenize göre açılacaktır. Yani full olarak açabilmek için oyunda son seviye olan 30 levele ulaşmanız gerekecektir. Ayıca 3 farklı renkten oluşan arkanalar; Kırmızı, Mor ve Yeşil olduğu gibi bu her renginde 3 adet seviyesi vardır. Bunlar I. Seviye Arkanalar, 2. Seviye Arkanalar ve 3. Seviye Arkanalar olarak adlandırılabilir. Arkanaların seviyeleri ne kadar fazla olursa vermiş oldukları özelliklerde artmaktadır. Yani kullandığımız hero için en iyi dizilime sahip olmak istiyorsak doğru olan 3. Seviye Arkanaları dizmeliyiz.

Arena of Valor Arkana Nedir Arkana Havuzu
Arena of Valor Arkana Nedir Arkana Havuzu

Bu sayfanın sağ üst tarafına gelirse burada bulunduğumuz arkana sayfasının özellikleri yer almaktadır. Oyuna başladığımızdan belli bir seviye sonra ilk arkana sayfamız açılır ve oyunun yönlendirmeleri ile birlikte dizme işlemine başlarız. İlerleyen seviyelerde ise oyuncularımıza bir arkana sayfası açma hakkı daha verilmektedir. 2’den daha fazla arkana sayfası açmakta tabi ki mümkün.

Arena of Valor Arkana Nedir Arkana Sayfası Gösterimi
Arena of Valor Arkana Nedir Arkana Sayfası Gösterimi

Bu alanda yer alan bilgilerden biri Toplam Arkana Seviyesidir, 3. Seviye, 2 . Seviye, 1 . Seviye arkanalarınız toplanarak size toplam arkana seviyeniz verilir. Oyundaki en yüksek Toplam Arkana Seviyesi ise 90’dır. (30 Arkana x 3 Level)

Arena of Valor Arkana Nedir Toplam Arkana Seviyesi
Arena of Valor Arkana Nedir Toplam Arkana Seviyesi

Oynadığınız heroya göre dizmiş olduğunuz arkanaların toplam özellik bonusları ise bu alanın en altında yer almaktadır. Ufak bir not düşmeliyim ki bu alan her heroya ve sınıfa göre değişiklik gösterir. Yani eğer tank sınıfı bir hero oynuyorsanız Fiziksel Savunma, Fiziksel Saldırı, Can Çalma gibi özellikli arkanalar dizmeniz gerekiyor.

Arena of Valor Arkana Nedir Özellik Bonusu
Arena of Valor Arkana Nedir Özellik Bonusu

Arkana Sayfası Değiştirme

Arkana Sayfası 1’in üzerine tıkladığımızda karşımıza Tüm Arkana Sayfalarının bulunduğu bir ekran gelecektir. Bu sayfaların isimlerini yanlarında yer alan kalem işaretinden değiştirebilirsiniz ve düzenlemek istediğiniz sayfaya Düzenle diyerek geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca açık olmayan Arkana Sayfalarını Aç diyerek 400 Kupon karşılığında açabilirsiniz.

 

Neden Arkana Sayfası Açmalıyım

400 Kupon karşılığında mevcut bir arkana sayfası dışında(ekstra oyun 1 tane daha veriyor toplam 2 arkana sayfası) yeniden sayfa açmak bazı oyuncular için mantıklı gelmiyor ancak farklı hero sınıflarından herolarla oynuyorsanız bunların arkanalarını yeni sayfa açarak düzenleyebilirsiniz. Maça giriş ekranında oynadığınız heroya göre bu sayfanın seçimini de yapabileceğinizi hatırlatayım.

Tüm Arkanaları Tek Seferde Çıkartmak

Mevcut arkana sayfasındaki arkanalarınızı tek tek kaldırmakla uğraşmak yerine arkana havuzunda sol tarafta yer alan simgeye tıklayarak ve önümüze gelen onay yazısına Tamam diyerek mevcut sayfadaki tüm arkanaları çıkarabilirsiniz.

Arena of Valor Arkana Nedir Tüm Arkanaları Çıkartmak ve Temizlenmesi
Arena of Valor Arkana Nedir Tüm Arkanaları Çıkartmak ve Temizlenmesi

 

Arkana Değiştirmek

Arkana Havuzundaki herhangi bir arkanayı başka bir arkana ile değiştirebilirsiniz. Değiştirmek istediğiniz arkananın üzerine tıklayın ve sağ tarafında çıkan Değiştir butonuna tıklayınız. Arkana Değiştir ekranı geldiğinde sağ tarafta yer alan Arkana Kasasından istediğiniz arkanayı seçerek Değişikliği Onayla diyebilirsiniz.

Arena of Valor Arkana Nedir Arkana Değiştirmek
Arena of Valor Arkana Nedir Arkana Değiştirmek
Arena of Valor Arkana Nedir Arkana Değişikliği Onayı
Arena of Valor Arkana Nedir Arkana Değişikliği Onayı

Önerilen Arkana

Önerilen Arkana bölümü yazının başında da bahsettiğim gibi oynadığınız/oynamak istediğiniz heroların arkanalarına bakabileceğiniz alandır. Bu alanda oyundaki Tüm Heroların Arkanaları yer almaktadır. Heronun isminin altında yer alan Değiştir yazısına tıklayarak karşınıza gelen pencereden istediğiniz heroyu seçebilirsiniz. Önerilen Arkana bölümünde heroların 1. Seviye Arkana, 2. Seviye Arkana ve 3. Seviye Arkanalarını özellikleri ile birlikte görebileceğiniz gibi isterseniz hemen Satın Al diyerek alımını da gerçekleştirebilirsiniz.

Arena of Valor Arkana Nedir Önerilen Arkana Ekranı
Arena of Valor Arkana Nedir Önerilen Arkana Ekranı
Arena of Valor Arkana Nedir Önerilen Arkana Hero Seçim Alanı
Arena of Valor Arkana Nedir Önerilen Arkana Hero Seçim Alanı

Arkana Nasıl Satın Alabilirim?

Arkanayı elde edebileceğiniz yerleri:

  • Market —> Arkana Bölümü,
  • Önerilen Arkana Alanı,
  • Etkinliklerden ve oyun içi ödüllerden gelen Arkanalar,
  • Şanslı Çekilişten kazanılan arkanalar,

şeklinde sıralayabiliriz. Markette Arkanalar 1. Seviye 10 Altın, 2. Seviye 200 Altın, 3. Seviye 2.000 Altın olarak satılmaktadır.

Nasıl Arkana Satabilirim?

Arkanaları yalnızca Sırt Çantasında bulunan Arkana bölümünden satabilirsiniz. Satmak istediğiniz arkananın üzerine tıklayarak sağ tarafta çıkan Sat butonuna tıklayınız. Bunu yaptığınızda aldığınıza oranla çok daha düşük bir fiyata satacağınızı unutmayın. (200 Altın karşılığı alıp 2 Altına satmak gibi)

Arena of Valor Arkana Nedir Sırt Çantası Arkana Satmak
Arena of Valor Arkana Nedir Sırt Çantası Arkana Satmak

Maçın seyrini değiştirmek için arkanalarınızın doğru olduğuna emin olun! Yazım hakkında önerileriniz, görüşleriniz ya da arkana ile ilgili sorularınız varsa aşağıya yorum bırakmayı ve diğer yazılarımıza göz atmayı unutmayın. Yeni yazılarda görüşmek üzere…

Hazırlayan: Şevval Ruyam Güllük ”MrsBoSs”

Bunlar da ilginizi çekebilir:

  • Özgür Nuri Vural

    ARTIK ADİL EŞLEŞME SORUNUNU DÜZLETİN VE SUNUCULARINIZI TÜRKİYE YE GETİRİN 120 PİNG NEDİR ?

    • Yorumun için teşekkür ederiz @zgrnurivural:disqus , yeni güncelleme ile bir çok sorun halledildi. Ancak oyunun hala eksikleri var bunun nedeni oyunun kapalı betada olması,merak etme hepsi çözülecek. =))